Adrenalin Tracking verze 2.0

Na našich závodech jste si již zvykli na Adrenalin Tracking. Stávající řešení využívá GSM signál pro předávání informací o poloze kluzáků. Při provozu jsme však naráželi na problém, kdy GSM základové stanice jsou směřovány směrem k povrchu a ve větších výškách nebo nad horama nebyl pro přenos dat dostatečný signál a docházelo k výpadkům.

Letos připravujeme nasadit Adrenalin Tracking verze 2.0. Nová verze bude umožňovat „hybridní zpracování“, kdy budeme schopni přijímat jak náš standardní GSM tracking, tak i OGN/FLARM data. Pokud je kluzák vybaven FLARM nebo OGN vysílačem, pak nebude nutná montáž našeho tracku.

Pro zajištění dostatečného pokrytí máme v provozu OGN přijímač přímo na letišti a tento týden se nám po sáhodlouhých a komplikovaných jednáních podařilo umístit přijímací aparaturu i na Lysou Horu.

Zároveň jsme vyvinuli vlastní OGN vysílač. Pro letošní závody budeme mít „pouze“ cca 5 testovacích kusů, ale věříme, že včetně stávajícího GSM tracku a FLARM vysílačů, které jsou již na palubách některých kluzáků, budeme mít Adrenalin Trackingem 2.0 pokryto celé startovní pole :).